Velikonoční prázdniny

15. dubna 2011 v 20:02 | Hanka
Po velice dlouhé době jsem se rozhodla, že opět budu přispívat na blog. Dnešním dnem začínají všem Karnoťákům Velikonoční prázdniny, což znamená dva týdny prázdnin. Minulý měsíc a půl byl velice náročný, jelikož se v něm koncentrovalo víc než dost důležitých a náročných událostí. První z nich byly TPE. To je půlroční projekt, na kterém pracují skupinky po dvou až čtyřech lidech. Vyberete si téma, které se shoduje s vaší studovanou sekcí, pak si k němu sháníte informace a na konci všechno obhajujete před porotou. Já a Dan jsme pracovali na tom, jak se komunistický režim projevuje v různých zemích, konkrétně v Číně, v Severní Korei a na Kubě. Bohužel na naší třídu padla docela přísná porota, takže to nebyla žádná procházka růžovým sadem, byla to porota, která se snažila najít každou skulinu, tu zkritizovat a pokládat docela těžké otázky. Výsledky se bohužel dozvíme až v červenci.
Další významná událost byly eprévy, to znamená týden písemek, 18 hodin testů během 4 dní. Musím uznat, že to bylo docela vyčerpávající.
No a nejdůležitější událost byl každoroční český spectacle. Je to představení Čechů studujících na Karnotu, kteří se tímto prezentují Francouzům ať už neznámým, tak známým jako spolužákům, rodinkám, administraci. Letos se opět povedl, všichni se bavili, smáli a celkově ho zhlédlo 350 lidí. Já tancovala dva sólo tance - sambu a rumbu, konečně jsem mohla pořádně využít mých latinsko-amerických bot.
V tuto chvíli jsem na cestě domů. S Terkou V. jsme se rozhodly si udělat menší výlet a vzaly jsme to přes Lucemburg. Je to velice zvláštní, protože tohle město se architekturou podobá Česku, ale zároveň tu jsou francouzské a občas německé nápisy. Takže si připadáte jako v české Francii nebo francouzském Česku? Každopádně nám vyšlo počasí a měly jsme asi půl dne na jeho prohlídku, za nedlouho sem zveřejním fotky!
Jinak minulý týden byl ředitel Karnotu v Česku vybrat příští sekundy, takže kdyby náhodou tyto budoucí sekundy četly můj blog, ať neváhají mi napsat, mají-li jakékoliv otázky! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | Web | 19. dubna 2011 v 8:39 | Reagovat

..občas je pár dní až týdnů na karnotu náročných, ale snad i o to líp se na ně následně vzpomíná (nebo spíš se ty náročné dny úspěšně zapomínaj..)
Na blog Hani piš, je to dobrý pro sekci.. a třeba (a nejen) i pro ty nastávající sekundy (já si teda přes karnotem na webu hledal co šlo, ti dnešní to budou brát jistě podobně, žejo?? zdravim vás taky, těšte se!! je to přeci krásný!!)
+ já si taky rozhodně rád počtu..

A Lucemburk mě taky hodně zaujal.. strávil jsem tam jeden komplet den při cestě z Dijonu přes Nancy, Metz, Thionville, Lucemburk, Waterloo, Brusel, Norimberk na posekunďácký prázdniny..
(na blogu zde.. http://dijon-nimes.blogspot.com/2007_07_01_archive.html a na webu zde.. http://www.michalus.ic.cz/foto/brux.htm )
JJ a je to město nesmírně zajímavý, už jen jako nositel těch historických česko-lux souvislostí.. a navís v jakym přírodnim rámci je to město zasazený.. prostě rád se tam zas podívám, už je to poněkud déle, co jsem tam byl..

Tak hezké prázdniny jistě nejen do Olmiku.. Na blog piš, je to parádně hezký i důležitý a přínosný!! (+ musíš přemluvit dalí, ať píší) Užívej si prázdnin a měj se fajn!!

2 tess tess | 25. dubna 2011 v 17:18 | Reagovat

Ahoj, já e tohoto řízení účastnila, ale pojedu do Nimes

3 Lukáš Chmela Lukáš Chmela | E-mail | 27. dubna 2011 v 21:03 | Reagovat

Já bych vás chtěl taky pozdravit.
Je to přesně jak psal Michal :D ..člověk hledá, co se dá, je to zajímavé a taky si rád počtu :). Pana ředitele jsem v Praze potkal a rozhodně to bylo velice příjemně strávených upocených patnáct minut po a před další tříhodinovou cestou :D. Ale je to dobrý chlapík! :D Připomíná mi toho našeho zdejšího :). Otázek už snad ani moc nemám, odpovědi se kupodivu hromadí vcelku rychle :D ale těším se na vás, mějte se! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama