A začal říjen...

3. října 2010 v 11:21 | Hanka
Uběhl celý měsíc na Karnotu, ochladilo se, všude je zima, samozřejmě se netopí a ještě pěknou dobu nebude (jelikož letos nejsou peníze, tak se topit začne až v prosinci - to jsou prozatimní plány), takže je člověk zase v tom ustavičně zmrzlém stavu, kdy se nedá nikde, ale opravdu nikde zahřát. Včera tuhle zimu vystřídalo naopak neuvěřitelně krásné počasí, kdy lidi chodí jen v kraťasech a tričku. A tak se to tady střídá.
Jinak nám asi před třemi týdny odešla na mateřskou naše profesorka z eka a místo ní jsme dostali náhradnici. Která je bohužel naprosto příšerná. Když bych pominula její naprosto asymetrický vzhled, na který se člověk může dívat max. 3 minuty, protože potom se musí buď začít smát nebo brečet, a zabývala bych se její vnitřní stránkou, nebyla bych na tom o moc líp. Ta ženská nemá absolutně žádnou autoritu, v hodinách neděláme nic, a když říkám nic, myslím opravdu nic. Nejhorší je, že je to náš nejdůležitější předmět, a maturita je i z tohoto roku. A ještě ke všemu ji máme 7h týdně. Její problém je totiž její škaredost. Nikdy se nikomu nelíbila a teď, když je ve škole a kluci z naší třídy ji odhadli a začali s ní "laškovat", ona má pocit, že je konečně chtěná a tak s nimi tedy "flirtuje". Je to Arabka a normálně těm klukům pověděla všechno o svém africkém původu - což podle mě neměla dělat. Tímhle ztratila ještě dvojnásobně svou autoritu. Takže se ty hodiny zvrhli tak, že polovina lidí bučí, druhá polovina na sebe řve přes celou třídu a Dan, se mlátí hlavou do stolu, jak je z toho špatný.
Jednou si řekla, že bude přísnější a vyzkoušela mě. Jenže po celou dobu toho zkoušení tam byl neskutečný vyrvajs a když jsem ji odpověděla na to, co po mně chtěla a čekala jsem, že mi řekně, jestli je to dobře, špatně, nebo jestli to chce prohloubit, tak ona se dívala nade mě, nebo vedle mě? svým šilhajícím pohledem pár minut a nic mi neřekla, nechala ostatní hulákat a řechtat se, tak jsem se na ní podívala, co jako bude, jenže ona si tam zasekle stála  nic neříkala. Tak jsem se po chvíli odebrala na své místo. Na konci hodiny jsem se jí šla zeptat, jestli mě známkovala a co mi když tak dala a ona mi odpověděla, že je to její věc, a že mi nebude odpovídat. Hmmm ... :-/

Poslední dobou jsem hodně přemýšlela o francouzském systému a hrozně mě začal žrát. Tím, že mám školu od 8h do 18h vkuse s jedinou pauzou na oběd, a že většinu úkolů dostávám ze dne na den, jsem začala být ustavičně unavená. Nemám čas na své věci - běhání skoro neexistuje (kdy?), takže jsem vlastně jen ve škole, na pokoji, kde dělám úkoly, na které se už ale nezvládám soustředit, a zase ve škole, a když mám chvíli volna, tak čumím do blba - haha, a to mi je prosím 17let, takzvaná nejlepší léta života. Jediná má útěcha jsou Češi, úžasní lidi, díky kterým si říkám, že má cenu tady být. Jenže když jsme pak konečně spolu, tak dopadem tohoto systému, čumíme do blba společně. Loni to asi nebylo tak intenzivní jako letos, přece jen máme víc práce.
Aspoň si ale uvědomuju, jak to rozhodně nechci mít na vysoké škole.

Co se týče víkendů, tak jsem před třemi týdny byla u Maxima v Besanconu (jeden kamarád z prepa, který studoval přírodovědeckou sekci, byl vynikající v matice, ale pak si uvědomil, že vlastně chtěl být celý život antropologem a přešel na literární sekci studovat latinu a dějepis :-)), kde to bylo parádní. Za prvé bylo krásně a za druhé bydlel s rodiči v domečku, který byl zařízen stylem IKEA a měli tam klavír, na který Maxime celou dobu hrál. Zrovna tam probíhal festival, tak jsme byli na koncertě klasické hudby, pak na koncertě latinsko-americké hudby. Byli jsme běhat, jezdili na kole. A v neděli za námi přijeli Erich s Alexem a společně jsme jeli do Dole (velice krásné městečko) a večer jsme dojeli zpátky do Dijonu. Jediné mínus bylo, že mě ofouklo a pak jsem byla následně týden a půl nemocná (což nebylo na Karnotu vůbec příjemné, ale budiž).
Tento víkend jsem u zlatých Calabrů, kde jsem se tak nehorázně těšila a jsem tak hrozně ráda, že jsem tady, kde je to tak hrozně pohodové. Jsem tady i s Erichem, včera jsme se byli podívat v Beaune, což je taky moc hezké město a jinak jsme proleželi celou sobotu na zahradě, kde bylo krásně. Asi bych se měla učit, ale myslím, že to prostě nezvládnu.

To je zhruba vše, co jsem měla na jazyku. Do složky Dijon přidám fotky z Besanconu, z Dole, z Beaune a taky ze Starého Léona - což je bar, kam chodíme každý pátek s Čechama, a který prostě zbožňuju. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 taťka taťka | 4. října 2010 v 21:08 | Reagovat

Ahoj Hani, najdi si čas si zaběhat, ať utečeš případným chmurnějším myšlenkám :-)). Fandím Ti!! Ahoj

2 mamka mamka | 5. října 2010 v 20:02 | Reagovat

Ahoj Hani, opět krásné fotky, kabátek ti sluší a dělá tě o něco dospělejší, jinak Maxime je naprostý sympaťák, alespoň podle fotek :-) Taky teď nemám moc času, mám hodně práce a chvílemi čumím unaveně do blba, ale mezi intelektuály se tomu říká kontemplace :-D  :-D  :-D Drž se, však ono to přejde a pak bude líp 8-)

3 Bab. Bab. | 20. října 2010 v 12:23 | Reagovat

Ale, ale, nic si z toho nedělej. To je tím hnusným počasím. taky jsem scíplá :-!  :-! a nevím proč. Bude líp. Zase na druhou stranu si představ všechny bezdomovce, kteří jsou na tom mnohem hůř. :-D  :-D  :-D A co děti v Africe? :D  :D  :D

4 wedding gowns dresses wedding gowns dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 9:49 | Reagovat

Absolutely with you it agree. Idea good, it agree with you.
http://www.speakdress.com

5 tea length bridesmaid dress tea length bridesmaid dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:13 | Reagovat

I think that the representation of that article is usually superb a particular
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama