Další týden

11. září 2010 v 18:15 | Hanka
Nový týden, se kterým se samozřejmě pojí spoustu nových věcí. Například se mi již stihlo vyprat oblečení ve školní prádelně, takže už necítím domácí prášek, ale karnotskou aviváž, kterou voní všichni Češi.
Také jsem se smířila s faktem, že můj čtvrteční oběd bude představovat bageta, "ukradená" z ranní snídaně a možná pomeranč nebo kiwi, jelikož poté, co opravili školní jídelnu, začali vařit tak dobře, že se všichni studenti Karnotu rozhodli v ní obědvat a proto já, když mám jedinou pauzu od 12h do 13h, oběd absolutně nestíhám, protože tam je narvaných minimálně tisíc lidí. Jak by řekli Francouzi: "tant pis pour moi." (Smůla pro mě.)
Měla jsem své první čtyři hodiny italštiny. Učitelka se ukázala jako fajn člověk, který s námi zachází jako s vysokoškolákama. Řekla nám, že předpokládá, že když jsme si vybrali jako nepovinný předmět italštinu, je to určitě tím, že, stejně jako ona, zbožňujeme Itálii a budeme dělat všechno pro to, abychom se naučili italsky. Má pravdu, těch 15 lidí, kteří tam jsou se mnou, se ptají na každé slovíčko, pečlivě si píší poznámky a učitelka básní o Itálii a italštině. Mimochodem má opravdu skvělý přízvuk. Už teď nás obeznámila se svým plánem, a to uspořádat týdenní poznávací pobyt v Římě, někdy ke konci dubna, s hotelem v centru za nějakých 400-500 euro se vším všudy. Mohlo by to být fajn. :) Tak se ještě uvidí, jestli se najde sponzor (mami? tati? :))
Měla jsem první spé ze španělštiny - jsou to dvě hodiny týdně navíc, na výběr je z matiky, politických věd nebo jazyků - já si vybrala španělštinu. Máme učitelku, která zbožňuje Španělsko, má skvělý přízvuk a dává docela dost práce, mě to ale baví. Z normálních hodin španělštniny máme Peruánku, tak mám na výběr ze dvou přízvuků - latinsko-americký s čistým "s" anebo šišlavý španělský.
Učitelka z angličtiny je také geniální. Vypadá jako anglická tetička. Má hlas operní pěvkyně, a když s vámi mluví, tak máte pocit, že vás miluje. Když něco nevíte, tak ona sklopí své brýle, řekně "it's ok, my darling", usměje se a ještě vám poděkuje. :) Mimochodem má také skvělý britský přízvuk.
Po tomto týdnu musím konstatovat, že letos mám hlavně jazyky - čtyři hodiny týdně francouzštiny, čtyři italštiny, čtyři španělštiny a tři angličtiny. Však proč ne? :)
Jinak počasí je v Dijonu hrozně proměnlivé, chvíli prší, je totálně zamračeno, během pěti minut to všechno odtáhne a svítí sluníčko. Takhle se to honilo celý týden. V pátek odpoledne ale začlo být ustáleně pěkně a má tak být celý víkend, který mimochodem opět trávím u Calabrů, tentokrát však s Danem a Kubou (novou sekundou z Olomouce).
Své sobotní rána zatím trávím procházením po městě, kde zrána není skoro nikdo. Sem tam potkám nějakého elegána s bagetou v ruce a pak na určitých ulicích se začínají scházet lidi připravující trhy, no, má to něco do sebe - zvláště když si představím, že jsem se v loni v tuto dobu potila při hodinách matiky. :)
Jediný "problém", který se zatím vyskytl, je nefunkčnost internetu na Karnotu. Původně to vypadalo na krátkodobou záležitost, v pátek jsem se ale dozvěděla, že se to musí řešit přes rektorát a kdesi cosi, takže je dost možné, že internet nebude až do prázdnin. Od internetu si odvyknete docela rychle, jediný problém jsou domácí úkoly nebo kupování letenek na prázdniny... Nic však není neřešitelné a takhle aspoň člověk objeví nové internetové kavárny. :)
A na závěr trochu veselejší zpráva: koupila jsem si podzimní kabát a už nečekám na nic jiného, než že se zbarví všechno listí a já se pak ve svém milém kabátu budu procházet prosluněnýma podzimníma alejema mého oblíbeného parku. :) Na tohle jsem se těšila celé léto. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mamka mamka | 11. září 2010 v 19:44 | Reagovat

Ahoj Hani, ve tvém článku je zase spousta nových dojmů, pozitivních zpráv, vůní a barev :-) To mám radost. Učitelky jazyků taky vypadají slibně, zdá se, že i tento rok bude OK, my darling :-)

2 taťka taťka | 12. září 2010 v 22:26 | Reagovat

Ahoj Hani,to je fajn, že máš dobré jazykářky, to tě bude bavit a jazyky jsou důležité !! A až budeš chodit podzimním Dijonem, tak hlavně foť :-) !!

3 john john | 16. září 2010 v 19:57 | Reagovat

vypadá to, že jazyky jsou ti souzeny.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama