Březen 2010

Fotky

22. března 2010 v 16:17 | Hanka
Hlavně bych vás chtěla upozornit, že v Galerii - Dijon jsou nové fotky, opět z té úžasné kavárny. Minulý týden nám skoro celý odpadl, takže jsme měli dostatečně času se do té úžasné kavárny vracet.
Jinak tady je krásně, úplné jaro. Já už venku chodím s bosýma nohama a v tričku.
A ještě další velká novinka, minulý čtvrtek jsem si sundala mé rasta copánky. S holkama sekundama jsme si na to sedly a za dvě a půl hodiny jsme to měly hotové. Ani netušíte, jaký je to fajn pocit se konečně poškrábat, anebo si prostě jen tak nechat vlát vlasy ve větru. Co všechno člověk musí udělat, aby si začal vážit takových samozřejmých věcí... :-)

Nová kavárna

15. března 2010 v 22:17 | Hanka
Tento týden je velký písemkový týden. Premiéry a terminály čekají dlouhé testy ze všech předmětů. Sekundy, to znamená já, májí jenom dva takové testy a to z matiky a frániny a ještě ke všemu až ve čtvrtek. Shodou okolností spoustu profesorů chybí, takže můj dnešní rozvrh vypadal tak, že jsem měla jenom jednu hodinu od 15-16.30h, zítra mám jenom od 10-12h, pozítří zase jenom 2h celkově, takže je to neskutečná pohoda. Tím spíš, když se všichni okolo šrotí na eprévy.
S Danem, Bárou a Markem jsme našeho volna využili a šli si sednout do jedné úplně nové kavárny. Je prosluněná, je z ní vidět do ulice, takže se dají skvěle pozorovat lidi. Ke všemu tam hraje jazzová hudba. Celkově je to taková typická francouzská kavárna s úžasnou atmosférou. Tato kavárna mě hrozně okouzlila a už teď se nemůžu dočkat, až tam zase půjdu. :)
Jinak se tady v Dijonu koná Florissimo 2010, což je jakási obrovská, prý největší v celé Evropě, výstava květin. No a naše, moje a Danova, paní rodinková Calabrová nám nabídla, že nás tam zítra vezme. A jelikož máme spoustu volna, tak jsme samozřejmě neodmítli. Myslím, že by to mohlo být zajímavé...
A ještě jedna novinka, jedna učitelka říkala Terce, že tento školní rok sekund by snad měl být ukončen už 11. června. Nevím, jak moc je tato informace pravdivá, každopádně, kdyby to vyšlo, bylo by to fajn. :)
Do galerie Dijon dávám fotky z kavárny, tentokrát ale fotila Barča. :)

Osel

1. března 2010 v 0:37 | Hanka
Tento víkend jsem byla zase u mé velmi oblíbené rodiny - u Bédertů. Sobotu jsme strávili v bytě v Dijonu. Zašli jsme si pro pizzu, udělali kávu a skoro celé odpoledne jsme hráli francouzského žolíka, kterého jsem Valentýna, jako Fancouze, naučila já - docela vtipné. :-)
Večer mi V. ukazoval fotky z Ameriky, hlavně teda z Las Vegas, kde byli jako celá rodina v létě na dovolené, a já zjistila, že v Las Vegas najdete úplně všechno - od Eiffelovky až po Benátky. Všechno je naprosto krásně naimitované, takže pokud máte více věcí, které chcete navšívit a nemůžete se rozhodnout, kam jet, jeďte do Vegas a máte to všechno pohromadě! ;-)
V neděli se udělalo krásně, tak jsme si s V. zapřáhli osla a vyjeli na vyjížďku. Když píšu zapřáhli, myslím tím, že jsme si vzali vozík, který jsme si k tomu oslovi přivázali, nasedli a vyjeli. :)
Je ale pravda, že s oslem to není vůbec jednoduché, když se mu chce, tak dokáže i klusat docela slušným tempem, když se mu ale naopak nechce, tak se prostě zastaví a vy se můžete třeba stavět na hlavu, ale on se prostě nerozjede. Takže jsme strávili skoro celé odpoledne přemlouváním osla, ať se pohne. Když svítilo slunko, bylo to docela fajn, když se ale znenadání zatáhlo, začalo pršet a osel prostě stál, tak to docela fajn být přestávalo. :-)
Jinak jsem měla úkol z francouzštiny, měla jsem čtyři texty a k tomu otázky, ať najdu argumenty proti válce. Jestli jsem nad tím seděla 4 hodiny a stejně jsem nenašla žádný argument, pak se na to podívala paní Bédertová, učitelka francouzštiny, jednou si to přečetla a hned mi našla úplně všechny, které v textech byly. Tentokrát jsem měla štěstí, že jsem byla v rodině francouzštinářky, ale z dlohodobého hlediska v tom vidím nemalý problém.
Jeden text byl prostě popis obrazu, jak jeden muž poníženě a s hanbou zabíjí druhého, a mi mělo dojít, že válka vlastně k ničemu neslouží.
Někdy si opravdu říkám, že věci, které my v textech hledáme ani sami autoři nemysleli, když svá slavná díla psali. :-/

Jinak jsem do galerie, do složky Víkend přidala další fotky, tak se podívejte. :-)