Benátky, fitness centum a všechno možné

26. února 2010 v 12:57 | Hanka
Zhruba před týdnem mi skončily prázdniny. S Karolínou a Alexem jsme se rozhodli, že si zpáteční cestu do Dijonu trochu zpestříme a tak jsme to vzali přes Benátky. Já jsem vyjela už v pátek, abych přespala u Alexe. Shodou okolností se u něj doma zrovna konal takový mezinárodní večírek. S mamkou jsou Bulhaři, pozvali teda další dva Bulhary, dva Makedonce (prý se ty dva jazyky podobají jako čeština a slovenština), byl tam i mamčin přítel, který je Američan. Aby se neřeklo tak se objevil i jeden Čech, se mnou teda dva. V průběhu večera se tedy konverzovalo v angličtině, bulharštině, makedonštině a sem tam češtině. Všichni lidé uměli tyto 3 až 4 jazyky skoro brisktně, takže během vyprávění nějaké historky, vypravěč přecházel z jazyka do jazyka, jako by se nic nedělo. Mezitím jsem ochutnala spoustu bulharských dobrot, které jsem v životě nejedla a musím konstatovat, že byly moc dobré. Toto setkání mě nabudilo k tomu, abych se pořádně začla věnovat angličtině, protože v ní mám jisté mezery.

Další den jsme v 11h odlétli z Prahy do Benátek. Let byl jako vždy úžasný, ještě ke všemu mi poprvé vůbec nezaléhalo v uších, což mi let zpříjemnilo o dvě stě procent. :-) Bohužel v Benátkách pršelo, ale to neměnilo jejich krásu. Celé odpoledne jsme si je procházeli, udělali spoustu fotek, a dokonce jsme se svezli městskou hromadnou dopravou, což bylo v tomto případě vodní plavidlo. Díky tomu jsme některé domy viděli ze strany, ze které bychom je při normálním chození neviděli. V 8h večer jsme nasedli do nočního vlaku, směr Paříž. Když jsem tak stála na nástupišti, přišel mi to docela zvláštní pocit, že si tak sama večer stojím v Benátkách a nastupuji do francouzského vlaku, který jede do Paříže. :-)
Ve vlaku byly kupé, jako v normálních vlacích, akorád tam místo sedadel bylo 6 postelí, tři nad sebou z každé strany. V našem kupé byli další dva Francouzi, manželský pár, který si udělal týdenní výlet do Benátek v době karnevalu (my jsme ho bohužel o jeden den minuli). K dispozici jsme měli deky a polštáře. Pak jsme celou noc jeli, zhruba v 6 ráno jsme dojeli do Dijonu, kde na nás čekala paní rodinková od Karolíny, ke které jsme šli na celou neděli.

Jinak v Dijonu jsem normálně začala chodit do školy, ve které se nic nezměnilo, bohužel se vrátila i Mme Martin. Všichni jsme totiž doufali, že opět upadne do svých depresí a bude chybět nějakých pár měsíců, třeba i do konce školního roku. Ona se ale asi cítí ve formě, protože je zde..
S Terkou a Terkou jsme si zaplatily na tři měsíce fitness centrum, které je hned naproti Karnotu. Můžeme tam chodit nonstop, je tam posilovna, běhací stroje, vedené posilování, nebo kurzy tance. Zatím jsme byli na Aero Latině, což je něco mezi latinsko-americkýma tancema a aerobikem. Vede to brazilec, který je do tancování hrozně zapálený a celé to je spíš taková jeho show, protože všechny obchází, vtipkuje, do toho tancuje, směje se a působí hrozně energicky a pozitivně. K tomu hraje příjemná latinsko-americká hudba a každý si tancuje. S holkama jsme se shodly, že už jenom kvůli němu tam stojí za to chodit! :-) Taky jsme byly na vedeném posilování, tři dny za sebou a pomalu se přestáváme moct hýbat, jak nás bolí celé tělo. :-) Díky tomuhle fitku je můj den zajímavější. Když mám školu třeba do 5, tak prostě vím, že si pak večer půjdu na hoďku až dvě zatancovat a zaposilovat a hned je to příjemnější. :-)

To je asi vše, až budu mít čas, tak vytvořím novou složku Benátky, kam hodím fotky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bab. Bab. | 27. února 2010 v 17:32 | Reagovat

:-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!Ležím doma na gauči a koukám na blbosti v TV. Bab

2 taťka taťka | 28. února 2010 v 19:55 | Reagovat

To musíš mít skvělé zážitky. Fandím ti!!!
Užívej si studentských let a posilovny a všeho... !! ahoj

3 taťka taťka | 28. února 2010 v 20:13 | Reagovat

a fotky opět nádhera!! "Jeden moc pěkný barák" jsem si s dovolením dal jako pozadí  :-) Foť foť foť dál a víc !!

4 mamka mamka | 7. března 2010 v 19:20 | Reagovat

Fotky úžasné, pár kousků tam je výstavních:) Atmoška Benátek - jako bych tam byla...Karneval tě mrzet nemusí, o nic jste nepřišli, je to komerce. V jiných městech je to lepší (prý). Až přijedeš sem, tak zažiješ místní Velikonoce, prý to taky stojí za to:) ;-)

5 evening dress evening dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 15:01 | Reagovat

Hey there! Is this Okay if I ask anything sort of off subject? I am struggling to see this blog page with my Google phone however it will not present up right, do you have any solutions? Will i have to possess an update for my application or something like that? thanks! x Smile
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama