Další víkend zase Tam :)

31. ledna 2010 v 23:57 | Hanka
Už podle názvu tohoto článku je zřejmé, že jsem byla opět někde, kde se mi líbilo - a to u Bederů, neboli cirkusáků.
Všechny tři jejich děti chodí na Carnot, a vzhledem k tomu, že vesnice, v niž bydlí, je od Dijonu docela dost daleko, rodiče jim koupili byt hned naproti škole, aby nemuseli každé ráno vstávat. A i během dne, aby se do něj mohli vracet a ve volných hodinách nemuseli čekat v nějakých učebních místnostech. Tuto sobotu Emma ani Aurelián neměli školu, naopak Valentým měl ještě v sobotu odpoledne hodinu kytary v Dijonu. Takže E. a A. jeli domů už v pátek a já s Valentýnem jsme zůstali celou sobotu v Dijonu a k pozdějšímu odpoledni si pro nás přijel tatínek.
Zašli jsme si na italský oběd, neboli pizzu, a pak jsme v tom jeho bytě hráli stolní hry, které jsme mimochodem nikdy předtím nehrála - Jungle speed a Prezident. Valentýn šel později do kytary a já v tom bytě zůstala sama. Byl zrovna krásný den a já se přesunula do místnosti s velkým francouzským oknem, kterým svítilo spostu slunka a zároveň z něho byla vidět krásná prosluněná francouzská ulice. Byla jsem zachumlaná v dece, sledovala život venku a popíjela kávu. Jó, to byla pohoda! :-)
Později přijel taťka s Emmou, tak jsme vyzvedli Valentýna a jeli domů.
Doma na mě čekal rodinný koncert. Taťka zasedl za bicí, Valentýn vzal elektrickou kytaru a Aurelián sedl ke keyboardu a mamka s Emmou si stouply každá k jednomu mikrofonu. Pak začali hrát a zpívat kousky jako Halelujah nebo Manhattan Kaboul. Co říct? Byla to síla...
V této rodině je fajn, že si se mnou Valentýn pořád povídá a já tak musím mluvit skoro nonstop francouzsky. Ono se to nezdá, ale takhle se do té frániny dostávám čím dál víc. V sobotu jsme šli spát až v jednu v noci, do té doby jsme mluvili. :-)
Další den jsem vstávala až někdy kolem 12, naobědvali jsme se, já si chvíli zdřímla po obídku a pak jsme se šli projít. Ušli jsme tak 15km. Jelikož svítilo slunko a k tomu byl svěží vzduch, byla to paráda. A potom se mi stalo něco, co jsem ještě nikdy ve Francii nezažila. Valentýn se učí čínsky a loni byl se školou v Číně, a jak mi tak odpoledne ukazoval věci, které si z Číny přivezl, byl mezi nimi i pravý nefalšovaný čínský čaj. A jelikož to je poprvé, co jsem kdy viděla u nějakého Francouze pravý čaj, hned jsme si ho udělali. Francouzi čaj totiž vůbec nepijí, jediné, co vám nabídnou je káva, a když už vám některé vyjímky čaj nabídnou, jedná se o rozpustný čaj v granulkách. Nedivte se tedy mému překvapení.
Později jsme se akorád navečeřeli, měli jsme vaječnou omeletu s osmaženýma bramborama. Nevím, jestli to bylo tím, že mi po té procházce tak vyhládlo, ale hrozně moc mi to chutnalo. Po večeři mě zavezli na Carnot.
Tito lidé jsou tak neskutečně fajn. A Valentýn je tak pozitivní člověk, přijde mi, že na všechny problémy se dívá buď s nadhledem, nebo je vůbec neřeší. A pak se prosím v takové rodině nemějte dobře. :-)

Docela dost jsem fotila, vytvořila jsem novou složku - Víkend, kde jsem všechny fotky dala, tak se podívejte. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hilaryerhardduff-4ever hilaryerhardduff-4ever | Web | 1. února 2010 v 0:04 | Reagovat

hezké

2 nikkol nikkol | Web | 1. února 2010 v 0:13 | Reagovat

některé fotky jsou opravdu nádherné!

3 Bab. Bab. | 1. února 2010 v 17:20 | Reagovat

To je moc fajn, že se ti tam líbí. Na cirkusáky se leckdy pohlíží dost divně, ale zřejmě to rozšířili lidi asi ze závisti, nebo děsni puritáni. Byli jsme opět na plese v Uhleřově, taky jsem se děsila, ale bylo to moc fajn. Byl to myslivecký ples a vyhráli jsme v tombole daňka. Tak ho teď máme v garáži a čekáme , že rozmrzne, ať ho sníme.Ještě že je to tohle zvíře. Měla jsem strach, že vyhrajeme bažanta, nebo zajíce a to bych musela hodit do popelnice, protože je s tím hrozně moc práce, ale dopadlo to relativně dobře.Když jsme byli minule v té Brance, tak tam lidi měli z domu spoustu jídla a my nic, tak jsem udělala horu chlebíčků a pražené mandle, ale tam byla večeře a všechno velice levné, tak jsme jedli chlebíčky celou neděli.Ta večeře bylo právě dančí na smetaně a bylo to moc dobré, tak jsem pojala důvěru.Schovala bych ti aspoň guláš, ale nevím, kdy se uvidíme , a do hlavních prázdnin asi nevydrží. Bab. :-D

4 taťka taťka | 1. února 2010 v 19:30 | Reagovat

Závidím !!! fotky nádherné, už mám novou tapetu v :-) ahoj

5 Hanka Hanka | 1. února 2010 v 20:16 | Reagovat

Babi: No jo, to si celá ty! Ještě aby si své ubohé vnučce něco nechala, co? :-) Skoro jako krkavčí matka, teda babička..:-)

6 Hanka Hanka | 1. února 2010 v 20:17 | Reagovat

Tati: To jsem ráda, že se ti líbí! :-) A kterou máš jako tapetu? :-)

7 mamka mamka | 2. února 2010 v 12:57 | Reagovat

Ahoj Hani, to jsem ráda, že jsi zase Tam:) Fotky jsou moc hezké. Víš že ptákem roku 2010 byla vyhlášena kukačka? :) :-D

8 Bab. Bab. | 3. února 2010 v 9:21 | Reagovat

Ta jo, já ten gulaš usuším :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D Bab.

9 Stremp Stremp | 5. února 2010 v 12:24 | Reagovat

Tvoji aktivitu ti lze jenom závidět,ale na druhé straně to je jenom dobře poznat nepoznané je rozhodně kladem tvého pobytu v prostředí ve které jsi nevyrůstala a ta zvířata můžeš osahat. Kdopak v okruhu vrstevníků to může vyzkoušet držet cvičenou slepici :-)Fotky máš zajimve,a snaž doladit věrnost barevné kompozice a můžeš vystavovat   :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama