Cirkusácký život

24. ledna 2010 v 23:51 | Hanka
Tento víkend jsem se dostala k Valentýnovi, je to spolužák od Lidky (mé spolubydlící). Jeho rodina je cirkusácká. Už jejich příjezd byl velkolepý. Mají auto, podobající se něčemu mezi limuzínou a minikaravanem, které si nechali přivézt z Ameriky a ještě si ho dopředělali, takže vevnítř byla normální otáčecí křesla, vzadu byl stůl s gaučem, ve stropě byla snad čtyři střešní šikmá okýnka a doplňky byly vyrobeny ze dřeva, takže to zároveň působilo útulně. Tatínek byl hrozně sympatický, naprosto bezstarostný a všechno bral s humorem. Pracoval tři roky v Americe, kde měl naprosto úžasnou práci. Každé ráno vyletěl létajícím balónem (mongolfierem) do vzduchu, tam vyvěsil reklamu, celé dopoledne létal, pak přistál a měl volné odpoledne. A tímhle se prosím živil, pravda, pak aby nebyl v pohodě! :-)
Další "šok" mě čekal, když jsme přijeli k nim domů. Bydlí asi 50km od Dijonu, v malé vesnici. ALE, co všechno mají?? 7 koní, 3 osly, poníka, kozy, králíky, ptáky, psy, kočky, ryby, slepice (které jsou ochočené a vycvičené, takže umí sedět na ruce jako orli). Bydlí v obrovském domě, nemá cenu, abych ho celý popisovala, stačí když řeknu, že je enormní, prostě mi věřte.
V sobotu odpoledne jsme naložili tři koně a jeli jsme za kovářem, aby je podkoval. Měl na to speciální přístroj, který koni zabránil jakémukoli pohybu a pak mu jakýmsi zvedákem postupně zvedal tlapy, aby na ně přikoval podkovy. Nikdy jsem něco takového neviděla, zvláštní ještě bylo, že to hrozně smrdělo!!
Domů jsme dojeli asi v o půl desáté večer, takže jsme jedli až v 11, nic moc pro můj žaludek, ale budiž. Nicméně během večeře měl Aurelián (11ti letý brácha) nazuté kolečkové brusle a vždy mezi jednotlivými chody bruslil po celém domě, okolo stolu, pro jídlo. A rodiče mu na to nic neříkali, co neříkali, oni mu radili, jak má dělat otočky a co má na své jízdě zlepšit!
Dívala jsem se na jedno z jejich cirkusáckých představení. Kromě toho, že má každý své číslo - akrobacii, žonglování nebo plivání ohněm, celá rodina je zároveň hudební skupina: tatínek hraje na bicí, maminka na keyboard, Valentýn na kytaru (elekrickou i klasickou) a Aurelián s Emmou (dva mladší sourozenci) zpívají. Kouzelné! :-)
Mimo jiné měli doma kulečník, takže jsme s Valentýnem každou volnou chvíli hráli, a protože to bylo v místnosti, ve které byly uschovány veškeré jejich hudební nástroje, bylo tam i kombo, neboli obrovské bedny se subbufrem, tak jsme si k tomu pouštěli hlasitou kvalitní hudbu. :-)
Další den, neboli v neděli jsem spala až do 12h, to už se mi mimo jiné dlouho nestalo! Ani jsem nesnídala, nemělo to cenu. :-) Zalezla jsem do koupelny, abych se osprchovala, po dlouhé době jsem měla opravdu příjemně teplou, skoro až horkou vodu. Mezitím tatínek pustil naplno hudbu, která zněla celým barákem, takže i ke mně do sprchy dozněla a mi se hned sprchovalo lépe. Bylo to opravdu krásné ráno. Odpoledne bohužel pršelo, takže jsme nemohli jezdit na koni, jak mi bylo slíbeno. Jenom jsme se na chvíli byli s Valentýnem a Aureliánem projet na kolečkových bruslích, Valentýn měl takové to cirkusácké jednokolo.
No a k večeru, po večeři mě všichni zavezli na Carnot. Řídil Valentýn, i když je mu teprve 17 let. Francouzi mají totiž skvělý systém řidičáku. Buď si ho uděláte normálně v 18 letech, jako v Česku, nebo od 16 začnete jezdit a v přítomnosti rodičů, musíte však ujet 3000km, pak složíte závěrečnou zkoušku a řidičák je váš.
Když to shrnu, tento víkend byl úžasný, byla mi věnovaná nemalá pozornost, a dokonce mi bylo nabídnuto, že kdykoliv budu chtít, můžu se vrátit! :-)
Mám nějaké fotky, které v nejbližší době přidám do galerie Dijon.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tomáš H. Tomáš H. | 25. ledna 2010 v 10:09 | Reagovat

Tak na tohle se dá říct jediné: "WOW"!! Tomu teda rikam suprova rodinka :)

2 Hanka Hanka | 25. ledna 2010 v 13:24 | Reagovat

Jj, přesně tak! :-)

3 Bab. Bab. | 26. ledna 2010 v 9:24 | Reagovat

Hola , hola, dej pozor, aby se ti cirkusácký život nezalíbil tak, ať se nedáš k cirkusákům :-D  :-D Jinak tady je stále - 20, a na středu hlásí - 25. Byla jsem na vesnickém plese. Už při příchodu mě zarazilo, že lidi si nesli tašky , které cinkaly, různé tácy přikryté alobalem, ale došlo mi to až jsme si sedli. Měli z domu spoustu jídla a pití, ale byli moc příjemní, protože nám stále nalévali a krmili ze svého. Různé jednohubky a gořalu a tak. Hrála podivná kapela sestávající se z pianisty, který hrál na samohrajku a ještě dvou hudebníků, kteří hráli na nějaké větší husle :-D  :-D písničky co nám hráli v tanečních a to vše v rytmu polky a valčíku. Bylo to ale tak bezprostřední, že mi to nevadilo, nejsem žádný profihudebník a celkově to bylo fajn. V sobotu jdeme na další, tak už vím , co si mám vzít :-D  :-D  :-D Ještě když odcházíme z domu, musíme Mailovi vše z předsíně sklidit, protože se tu hrozně sám bojí a devastuje vaše velké květiny. Včera jsem měla návštěvu, která se bojí psů, tak jsme se zavřeli v kuchyni a za 5 minut ukousl datlovníku ten velký list a sežral ho. :-D  :-D Bab.

4 mamka mamka | 26. ledna 2010 v 21:10 | Reagovat

Hani, to je naprosto fantastické!! Myslím, že k tomu obytnému karavanu, co plánuji jednou koupit začnu shánět asi i mogolfieru:))) No co k tomu dodat, jaké si to uděláš, takové to máš. Tady v Bormiu už znám asi 75% lidí - tedy těch místních. Je to úžasné, všichni se ke mně neustále hlásí: zajdem si zalyžovat, autobus staví uprostřed křižovatky, jestli nechci svést, pojďme na večeři apod. V pondělí jsem mluvila na náměstí na pódiu do mikrofonu, abych přivítala Čechy, kteří přijeli no a pak se tancovalo, mám nové známé z Neapole, pořád mi volají, kam půjdem na večeři, no nevím, kde mi přes samou "práci" hlava stojí:)

5 taťka taťka | 28. ledna 2010 v 8:58 | Reagovat

Ahoj Hani, takový zážitek ti závidím. Přeju Ti, ať se tam ještě dostaneš a nasaješ ještě víc jejich pohodovou atmosféru. To musí být opravdu príma život. Měj se a pa a nahraj další fotky!

6 Hanka Hanka | 28. ledna 2010 v 16:16 | Reagovat

babička: Ty zase dávej bacha, aby se ti nezalíbily vesnické plesy natolik, aby ses nakonec nestěhovala na vesnici! :-)

7 Hanka Hanka | 28. ledna 2010 v 16:16 | Reagovat

mamka: Četla jsem tvůj mail
a...paráda!! Fakt úžasné, myslím, že příští sezónu tam jedeš zas, ne? :-)

8 Hanka Hanka | 28. ledna 2010 v 16:17 | Reagovat

taťka: Díky, tati!  Tento víkend tam jdu zase!! Doufám, že bude pěkněji, abych mohla vyfotit i všechna ta zvířata, co mají venku! :-)

9 summer evening dresses summer evening dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 11:05 | Reagovat

Hi, the article took quite a while to load but it sure worth it
http://www.speakdress.com/bridesmade-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama