Můj velký cestovací den

5. listopadu 2009 v 10:26 | Hanka
Ve středu můj den začal ve 4.15. Ve 4.45 mi jela tramvaj na nádraží. V 5.13 vlak do Prahy. Naštěstí se mnou jela mamka. Ve vlaku jsme si daly snídani. Míchaná vajíčka - moje poslední slaná snídaně zase na nějakou dobu. Vlak měl samozřejmě zpoždění, jinak by to přeci nebyly České Dráhy. Do Prahy jsme tedy dojely až v 7.45, musely jsme se co nejrychleji přemístit metrem na autobus, který nás měl dovést až na letiště. Nazvala bych to jako snahu o rychloběh mezi davy zpomalených lidí. Zhruba v 8.15 jsme seděly v autobusu, který měl jet půl hodiny. Vtip byl v tom, že můj poslední možný odbavovací čas byl 8.50. Takže když si to spočítáte, měla jsem 5 minut na to, abych vystoupila z autobusu, doběhla na terminál a našla svůj check-in. Zní to šíleně a neuvěřitelně, ale nakonec se mi to povedlo. Odbavili mě v 8.51....O něco později jsem se musela rozloučit s mamkou a dál pokračovat sama. Původně jsem si říkala, že budu mít spoustu času ve free zóně, že si pobloncám a něco nakoupím. Nedopadlo to úplně podle mých představ, sotva jsem našla moji halu, ze které se vycházelo k letadlu, už tam byla řada a lidé postupně odcházeli ven, tak jsem se jen zařadila a pár chvil později už seděla v letadle, vychytala jsem místo u okýnka! :-) Let byl úžasný!! Nejspíš to bude tím, že zbožňuji létání, ale hlavně, po 10 dnech olomoucké mlhy na mě konečně zasvítilo sluníčko! :-) Když jsme přistálii v Beauvais, bylo hnusně, pršelo. Naštěstí jsem tam nebyla dlouho, jen co jsem vyšla z letiště už jsem nastupovala do autobusu, směr Paříž. V Paříži bylo krásně, ale během 10 minut od mého příjezdu se zatáhlo a začlo pršet. Zvažovala jsem jestli jet metrem, nebo se projít. A vzhedem k tomu, že v Paříži nejsem zrovna každý den, zvolila jsem druhou možnost. Takže jsem se vydala přes celé centrum na hlavní nádraží Gare de Lyon. I když pršelo, foukal silný vítr, vůbec mi to nevadilo a úplně jsem to ignorovala. :-) Všude bylo spousta lidí, spousta kaváren a hlavně úžasná atmosféra velkoměsta. Takoví ti "ilegální prodavači", co obvykle prodávají zmenšeniny eiffelovky, využili počasí a tentokrát prodávali deštníky. Francouzi se projevili jako praví Francouzi a nehledě na počasí, dál vysedávali v kavárničkách na ulici, akorád si před sebe dali plastovou zábranu, aby na ně nefoukalo tak moc, ale dál naprosto nerušeně pozorovali okolí nebo živě diskutovali. Naštěstí se po nějaké době zase vyčasilo, svítilo slunko a mraky byly jen sem tam.
Když jsem se dívala na internet, trasa, kterou jsem měla v Paříži ujít měla trvat 1h40, nakonec mi však trvala 2h30, šla jsem skoro bez zastávky, bála jsem se, abych nezmeškala vlak. Takže když jsem došla k nádraží, měla jsem ještě hodinku čas, sedla jsem si do prvního baru, vyvalila jsem se tam, najedla se (celý den jsem nic nejedla, kromě snídaně), napila se a pak tak půl hodiny čuměla do blba a odpočívala z té zmatené cesty Paříží. :-)
Na Gare de Lyon jsem si ještě koupila pár mňamek v pekárně, dala si horkou čokoládu, všechno jsem to snědla na posezení, takový jsem měla hlad...Nicméně to není tak důležité jako fakt, že jsem byla na Gare de Lyon, které bylo obrovské, ale krásné a vypadalo to přesně jako v Amélii z Monmartru, kouzelně. :-) Našla jsem si tedy své TGV, mé místo bylo opět u okna, a než jsem se nadála, jeli jsme. TGV jsou vlaky, které jezdí, myslím, až 300 km/hod. Bylo to zvláštní, ale mi to ani nepřišlo. Bylo to tak tiché a vůbec se to netřáslo! Z vlaku jsem sledovala západ slunce a v 18.45 jsem byla v Dijonu. Pěšky jsem šla na intr a vychutnávala si pocit, že po celém dni jsem konečně ve známém prostředí. :-)
Na intru jsem se konečně viděla aspoň s jednou spolubydlící, tak jsme si povyprávěly o prázdninách. Bylo to divné, ale začalo mi být hrozně špatně, chtělo se mi zvracet. Takže jsem stála nad záchodovou mísou a čekala, co bude....Naštěstí (nebo bohužel?) nebylo nic, ale pocit ve mně přetrvával, asi to bylo únavou, a taky vším tím jídlem, které jsem do sebe v Paříži naházela. Tak jsem se tedy převlíkla do pyžámka a šla spát, bylo to asi v 8 hodin. Usnutí mi nedělalo problém, jelikož jsem si z domů přivezla špunty do uší a zakrývátko očí (takovéto z letadla)...bavení z vedlejších pokojů teď už nemělo šanci. :-)
No a další den, tudiž dneska, jsem vstávala až o půl osmé, zašla si na snídani, první dvě hodiny jsem omluvená ze školy a pak mám hodinu volno, takže začínám až v 11h. Je to fajn, protože jsem si stihla udělat úkoly, na které jsem se o prázdninách vykašlala. :-) No a to je zhruba vše k mému cestovatelskému dni. :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mam Mam | E-mail | 5. listopadu 2009 v 16:05 | Reagovat

To muselo být dobrodružné!!!! :-)  :-D  8-) Takže si začínáš shánět brigádu - průvodce na trase Olomouc - Dijon přes Paříž?  :-)

2 Hanka Hanka | 5. listopadu 2009 v 17:23 | Reagovat

No, to ani ne, jednou mi to docela stačilo. :-)

3 Marta Woitek Marta Woitek | 6. listopadu 2009 v 19:18 | Reagovat

No tak to teda je cestování... ??? Nezávidím ;-)

4 taťka taťka | E-mail | 7. listopadu 2009 v 14:38 | Reagovat

To muselo být vzrůšo, takový den. ??? Závidím ;-)  Až se budeš příště přepravovat na nějakou kratší vzdálenost, tak ti to bude připadat jako úplná sranda :).

5 Michal Michal | E-mail | Web | 10. listopadu 2009 v 0:11 | Reagovat

...pěkná cesta :-) někdy příště to určitě vemeš vlakem z olomouce až do dijonu, ne? třeba s kájou a spol... tyhle cesty jsou opravdu nezapomenutelné :) jinak TGV jezdí  na větvi Paris-Lyon (neboli po té jezdí částečně i to do dijonu) max 300... a víc jezdí jen Paris-Strasbourg max 320, za pár let to bude 360... hezké cestování z domova do dijonu i po francii a burgundsku!!Mi:)

6 Hanka Hanka | 11. listopadu 2009 v 11:57 | Reagovat

Ahoj Michale! Já jsem už o vlaku uvažovala, chtěla jsem jet s Kájou a spol. na Vánoce, ale muselo by se čekat celou noc na nádraží ve Strasbourgu. :-? Takže jsem zvolila jinou možnost, ale někdy to vlakem sto pro vezmu. ;-) Dík za informaci s těmi rychlostmi. :-) Měj se!

7 Michal Michal | E-mail | Web | 12. listopadu 2009 v 14:00 | Reagovat

Ahoj Hanko! jj, chápu... upřímně já jsem začal takle jezdit vlakem až na jaře v premiéru (a pak už jsem nejel ničim jinym - až na ten autobus, co nám platí) :-) noci na nádr taky znám, jsou krátký a bezprobl,ale chápu... domů můžeš jet opravdu hojným počtem vlakových tras, směrů a přes různé země a města a třeba noční vlak ze Strasbourgu nebo Zurichu do Vídně za 29€ je parádní a pak ti jede vlak z vídně až do přerova :-) Hezkou Paříž, na velvyslanectví to je vždycky senzační! Mi:)

8 plus size vintage dresses plus size vintage dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 10:25 | Reagovat

not really sure bout that. a question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama