První negativismy

19. září 2009 v 17:04 | Hanka
Tak už jsem skoro tři týdny pryč. A tak nějak se začaly vybarvovat ty horší stránky Carnotu a Francie. Hlavně je to samozřejmě škola. Končí hrozně pozdě, zabírá vám celý den a pak nemáte skoro žádný čas na nějaké vedlejší aktivity. Původně jsem si myslela, že tady budu tancovat, nějak pořádně, abych si tak vynahradila taneční, jenže pak jsem zjistila, že nemám šanci. Školu jsem měla původně jenom dvakrát týdně do 6, jenže teď nám přidali hodiny češtiny, takže už mám třikrát týdně do 6, a to ještě nemáme hodiny doučování francouzštiny. Takže je docela pravděpodobné, že to bude ještě horší. No a vzhledem k tomu, že v 7 hodin musím být na večeři, tak nic nestíhám, žádné tancování. Po večeři musíte být pod dohledem vychovatelů, můžete si vybrat, buď ve studovně, nebo na hřišti venku, ale na intru být nesmíte. Až do půl deváté. Kdyby takto škola skončila v 6, ještě by se to dalo, jenže v každém předmětu nám dávají pokaždé nechutné množství domácích úkolů, takže vlastně já příjdu ze školy a pak, abych všechno stíhala, musím dělat úkoly. Nejhorší je, když nám učitelé dávají úkoly z pátku na sobotu. V pátek totiž máme sortie, takže hned po večeři jdeme pryč a na intr se dostaneme až v 11, takže úkoly musím dělat někdy mezi 11 hodinou večerní a 8 hodinou ranní.
Včera jsem se na to vybodla a šla spát, myslela jsem si, že to dodělám ráno, jenže ráno jsem jaksi zaspala budík...Nakonec to dopadlo tak, že jsem si v 8h ráno, těsně předtím, než učitelka přišla do hodiny opisovala úkol od kluků ve stoje venku, před třídou. Takhle se to ale taky nedá dělat pořád.
Dál, sobotní škola, to je taky hrůza. Člověk má jenom jeden den v týdnu, kdy se může nějak dospat, a to je, podle mě, docela málo. Celý týden jste ve škole od nevidím do nevidím, pak konečně přijde víkend, neděle, jediný den volný, a vy musíte dělat úkoly na příští týden, jinak to nestíháte.
Já to vidím na sobě, že to na mě začíná doléhat. Jak jsem pořád v tomto koloběhu, mám oslabenou imunitu a už na mě něco leze. Kdybych byla v Česku, tak zůstanu pár dní doma, vyležím se, a jsem zase fit, jenže tady tohle neexistuje. Pak to dopadá tak, že v sobotu v 11h sedím v hodině fyziky, je mi blbě, bolí mě hlava, v krku a myslím, že omdlím, no a pak mám jeden den na odpočinutí, ve kterém ale musím stihnout úkoly. Je to pěkně na nic...
Když už mám nějaké to volno, tak bych si šla ráda aspoň zaběhat, jenže když se cítím takto hrozně, tak jsem ráda, že si aspoň na hoďku zalezu do postele. A z běhání potom není nic.
Už chápu, proč mi říkali, že jestli chci na tuhle školu, musím se vzdát svých koníčků. Obojí se totiž stíhá těžko.
Doufám, že se to změní, protože představa tří takto strávených let se mi vůbec nezamlouvá. Ach jo...
Jinak teď o víkendu jsem už potřetí v té stejné fajn rodině. Bohužel si to užívám trochu jinak, ležením v posteli a polykáním prášků...:/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 taťka taťka | E-mail | 19. září 2009 v 20:49 | Reagovat

Ahoj Hani, život běží ve vlnách, jednou jsi nahoře a podruhé dole, ale když jsi dole, tak to znamená, že pak hned jedeš nahoru, takže to zase bude báječné a je se na co těšit, takže hurááá zase vpřed  :-). Brzo se uzdrav a už za 4 týdny si odpočineš až až !! ahoj

2 Marek Marek | 19. září 2009 v 21:26 | Reagovat

Čau Hani, ja myslim ze se s tim za chvilku srovnas.. v Česku jsi byla zvykla spat hodne atd.. vsak to nejak vydrzis ne ? :) a kazdych 2 measice si poradne odpocines xD mala utecha sice ale aspon naka :).. a navic tu vzdy mas moznost se vratit :) ale to bych byt tebou zvazoval az naposled..

3 Mam Mam | E-mail | 20. září 2009 v 17:42 | Reagovat

Ahoj Hani, když jsi nemocná, tak všechno většinou, jako každý člověk, vidíš černě a ještě černěji. Neboj, to se zase spraví, hned jak se uzdravíš. Tady jsou nemocní všichni, asi se šíří nějaká vlna virózy, všichni smrkají, bolí je v krku, kašlou...To, že máte moc školy je normální, my to na gymplu měli taky tak, ale brzy si zvykneš, je to jen jiný režim a trochu více nároků na volný čas. To všechno se ti ale jednou vrátí i s úroky. Ti, kdo to teď mají lehké, to budou mít těžké zase později.

4 Hanka Hanka | 20. září 2009 v 21:54 | Reagovat

Dekuji za utechu! Nejspis mate pravdu, zase to bude lepsi. :-?

5 t. t. | Web | 23. září 2009 v 18:02 | Reagovat

To víš, že bude:) Tyhle období vždycky rychle přejdou, aby je vystřídaly nějaké lepší:)
Měj se hezky:)
t.

6 where to find bridesmaid dresses where to find bridesmaid dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:55 | Reagovat

The informal summary helped me a lot! Saved your site, very interesting categories just about everywhere that I read here! I really appreciate the information, thanks.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama