Další víkend

14. září 2009 v 21:17 | Hanka
V pátek se konala sortie. Šli jsme do takového altánku na Place Wilson. Vše bylo v pořádku do té doby, než k nám přišla místní partička opilců a feťáků. Začali na nás mluvit a ptali se, co tam děláme a co hrajeme za hry. Všichni jsme dělali, že nerozumíme, že jsme úplne blbí Češi, a že neumíme žádný jiný jazyk, oni nám na to skočili a nechali nás být, bylo to docela vtipné. O něco později nám kluci terminálové oznámili, ať si odložíme všechny cenné věci a všechno, na čem nám záleží. Nikdo netušil, co se bude dít, až na kluky. Pak nás po jednom začali chytat a házet do fontány, která byla hned vedle. Samozřejmě jsme se bránili, drželi se všeho možného, včetně nás samotných, ale oni byli silnější. Původně to bylo myšleno jako křest nových sekund, ale pak někdo zvolal: "kdo nedojde doprostřed fontány je buzík", a tak tam nakonec vlezli všichni, až na některé, kteří dostatečně brzo zdrhli. Musel to být zajímavý pohled, na zhruba 15 lidí koupajících se uprostřed noci ve fontáně.
Dalšího dne, v sobotu, mě už čekala, mi dobře známá, rodinka Calabre. Byla to ta stejná jako minulý víkend, jediný rozdíl byl, že tento víkend si brali mě a ještě Daniela, taky ze sekundy. Přijeli jsme k nim domů, do té úžasné vesničky, naobědvali se, pak si dali hodinovou siestu s kafíčkem a poté vyrazili do městečka jménem Beaune. Čítá jenom 15 tis. obyvatel, ale je kouzelné. Rodinka nám zaplatila prohlídku místního "Hospice", což je jakýsi klášter, nicméně se kvůli němu do Beaune sjíždí mraky turistů, aby tuto chloubu mohli shlédnout. Poté jsme si ještě prošli město, zašli do kavárny a nakonec sedli do auta a rodina nás zavezla na vyhlídku, ze které byly vidět všechny vinice v okolí. Dokonce i vysvitlo sluníčko, takže to mělo ještě dvojnásobnou atmosféru. Už jenom když jsme projížděli těmi vinařskými vesnicemi, bylo to krásné, natož pak ta vyhlídka. Po cestě zpátky jsme si samozřejmě zastavili úplne u vinice, abychom to víno mohli ochutnat.
No a neděle opět probíhala ve jménu pohody a nicnedělání. Odpoledne jsme se jeli podívat do vedlejší vesnice na jakési "trhy". Spočívají v tom, že každý vezme všechny krámy z půdy, které už nechce, vezme si stůl a jde je prodávat. Bylo tam docela dost lidí, a my s Danem jenom žasli, co všechno se tam prodávalo. Měli jsme v plánu udělat všechny úkoly, které se nám za celý týden docela nahromadily, ale tak se nám nechtělo, že jsme z původních asi šesti udělali jenom dva.
Každopádně to byl další fajn víkend, se kterým jsem spokojená! :)

P.S. Ve složce Dijon jsou další fotky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 taťka taťka | E-mail | 19. září 2009 v 20:58 | Reagovat

Jak já Ti závidím partu koupajících se v noci v kašně. Moji vrstevníci už na to nějak nejsou  :-( . Budu se muset poohlídnout po nějakých bláznech, kteří by šli se mnou v noci do bazému před muzeem :-) Pavka určitě půjde :-). Měj se tam a užívej si studentského života, dokud to jde !!!!!!!

2 Mam Mam | E-mail | 22. září 2009 v 18:39 | Reagovat

No, s Pavkou to určitě klapne, ale otázka je, jestli udrží moč, měl by sis připustit, že tato kratochvíle je spíš pro mladší generaci  :-D

3 formal evening dress formal evening dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:19 | Reagovat

Im no expert, but I think you just made an excellent point. You undoubtedly comprehend what youre speaking about, and I can actually get behind that. Thanks for staying so upfront and so sincere.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama